CANLI DİNLEME  & İZLEME

Seçilen kanalda konuşan kişinin son görüşmelerine hızlı ulaşım, canlı dinleme ve konuşmaya not girişi yapabilme, çok kanallı sistemlerde dinlemek istenilen kişinin kanalını kolayca seçebilmek ve işlem yapabilmek için kanal kısayolları gibi kolaylıklar sunan ve izlemeyi kolaylaştıran arayüze sahiptir. 

Bu arayüz aynı anda birden fazla Midas üzerinde işlem yapabilme imkanı sunar. Çoklu server desteği sayesinde, merkezi noktadan şubelerdeki kayıtlara ulaşıp dinlenebilir ve şubelerdeki sistemler yönetilebilir. Kullanıcılara canlı ve arşiv dinleme için, “Agent”, “Kanal” veya “Hizmet Sınıfı” seviyesinde yetkilendirme yapılabilir. 

Yapılan görüşmeyi çift tıklayıp canlı olarak dinlerken aynı anda not girişi de yapılabilir. Girilen bu notlara göre daha sonra arşiv dinleme ekranından arama yapılabilir. 

Çağrı ile ilgili detaylı bilgiler canlı dinleme ekranında görünür ( Dahili numara, Agent adı, Agent Login ID, Arayan numara, Arayanın adı, Çağrının geldiği ACD adı, Çağrı süresi vs. ). 

Kanallardaki aktiviteyi ( Konuşuyor, Beklemeye aldı, Login, Logof, Mola, Müsait vs. ) canlı olarak anında izleyebilirsiniz

ARŞİV DİNLEME 
& ANALİZ

Arşivdeki kayıtların listelenmesi Tarih, Kanal Adı veya Agent adına göre yapılabilir. Böylece aradığınız konuşmaya daha hızlı ulaşma imkanı sunar. Bunlara ilave olarak aşağıda belirtilen zengin arama kriterleri kullanılabilir.

Arama Kriterleri

Tarih / Saat

Süre

Agent adı

ACD adı

Arayan / Aranılan numara ( ANI / DNIS )

Santral çağrı numarası ( Call ID )

Müşteri No, Adı vs. (CRM entegrasyonu yapılmışsa)

Kullanıcı tarafından girilen not

Kullanıcı Dostu Arayüz

Son derece gelişmiş kullanıcı dostu arayüz sayesinde konuşmaları çok hızlı bulup dinleyebilir, değişik gruplandırmalar yaparak çağrılar hakkında daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz. ( Agent bazlı ortlama konuşma süresi, toplam konuşma süresi vs. )

Analiz

Midas, kayıtlarla ilgili ayrıntılı analiz alınmasına imkan tanır. “Gruplama Paneli” ile istenilen kriterlere yada sizin belirleyeceğiniz özel kriterlere göre tablolar oluşturabilirsiniz. Bu tablolarda “Ortalama konuşma süresi”, “Ortalama cevaplama süresi”, “Toplam konuşma süresi” gibi başka hiçbir kayıt cihazında bulamayacağınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz tabloları “Excel’e Aktar” özelliği ile uygulama içerisinden Excel’e aktararak dilediğiniz formatta düzenleyebilirsiniz.

7 Gün 24 Saat kesintisiz çalışma

CRM Entegrasyonu

Yapılan ses kayıtlarına "Müşteri Dosya Numarası", "Firma Adı" gibi bilgileri eklemek için CRM entegrasyonu yapılmaktadır. Bunun için Midas Web Servisi, database'e Call-ID ile eşleştirip direkt yazmak gibi yöntemler kullanılabilir. Ayıca Midas Web Servisi ile, CRM uygulamaları üzerinden ses kayıtlarına ulaşıp dinleme imkanı sunulur..

Veri güvenliği ve Sıkıştırma Oranları

Midas, kaydettiği ses sinyallerini diskte fazla yer kaplamaması için sıkıştırıp saklar. Dünyada en çok kullanılan yöntem olan GSM formatında sıkıştırma ile 1 dk. lık bir ses kaydı 100 KB. civarında bir yer kaplar. Ayrıca veri güvenliği amacıyla herhangi bir ses işleme programı ile dosyalar açılmaması için TeleBilgi'ye özel bir algoritma ile şifrelenir. Bu özellikle Emniyet Teşkilatı gibi veri güvenliğinin üst seviyede olduğu yerler için idealdir.

Desteklenen sıkıştırma formatları;
13.3 Kbps GSM
16/24/64 Kbps ADPCM
G729
Alaw
MuLaw

CTI Entegrasyonu

Midas CTI entegrasyonu ile çok daha gelişmiş özellikler sunar. Özellikle çağrı merkezleri için CTI entegrasyonu, başta “Free Seating “ desteği olmak üzere çağrılar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşma imkanı sunar ve tüm bilgilerin sistem tarafından ses kayıtları ile birlikte tutulmasına imkan verir.

Desteklenen CTI bağlantıları;
Avaya TSAPI
Avaya TAPI
Genesys TSLIB

Blok Şema

IP destekli ilk yerli çözüm : MİDAS

Agent Performans Değerlendirme Modülü 
( TELESCOPE )


Midas ile opsiyonel olarak sunulan “Telescope” modülü sayesinde istediğiniz kriterlere göre form dizaynı yapabilir, yaptığınız formlarda soru, cevap ve puan değerlerini belirleyebilirsiniz. 

Ayrıca formlarınızı isterseniz ses kayıtları veya çağrı adetleri gibi bilgiler ile ilişkilendirebilir değerlendirmeye alınacak ses kaydını sistem tarafından otomatik seçebilir hale getirebilirsiniz. 

Böylece personeliniz hakkında daha somut değerlere dayanan bir kalite ölçümlemesi yapabilir ve personelinizin eksiklerini daha net görebilme imkanı bulabilirsiniz.